Otázky a odpovědi

1. Jak dlouho trvá vyplnit dotazník a v jakém je jazyce?

Dotazník obsahuje 144 otázek a trvá cca 30 min.  Dá se případně přerušit a vrátit se k němu, jen si zapamatujte své přihlašovací údaje.

Dotazník můžete nastavit do všech běžně používaných světových jazyků včetně češtiny, angličtiny, němčiny, španělštiny apod.

2. V čem je Lumina Spark jiná oproti jiným psychometrikám?

Lumina vychází z big5 a z Jungovo typologie. Luminu spark vytvořil Dr. Stewart Desson na základě revolučního výzkumu obchodní psychologie a psychometrie, za který získal ocenění od Univerzity Westminster. 

Metodika Lumina Spark je výjimečná v tom, že eliminovala odchylky, které jsou přítomny v jiných populárních psychometriích. Lumina Spark totiž pracuje s paradoxem – v jedné osobě se mohou setkat osobnostní rysy, které se na první pohled vylučují. V životě či v práci není nic jen černé nebo bílé, a lidská osobnost už vůbec. Můžeme být introverti a zároveň extroverti, v závislosti na situaci.

Lumina Spark inspiruje lidi, aby rozvíjeli své dovednosti, které se na pracovišti vyžadují – adaptabilita, otevřenost změnám, spolupráce, autentičnost a schopnost vést sebe a ostatní. V jednom nástroji se spojují tři perspektivy, které hodnotí vaši přirozenou, každodenní a přehnanou osobnost, což vám poskytne komplexní přehled vaší osobnosti jako celku a eliminuje potřebu dalšího testování. Všechny tři osobnosti najednou – žádné škatulkování, žádné stereotypy.

3. Jak vypadá portrét?

Portrét obsahuje cca 35 stran detailního popisu vaši osobnosti včetně vašeho vnitřního sparku a mandaly kvalit. Naměří 24 kvalit ve 3 typech osobnosti (přirozená, každodenní a přehnaná). Zde si stáhněte ukázkový portrét. 

4. Jak probíhá spolupráce? Mohu si nechat udělat jenom portrét?

Ano, portrét si můžete nechat vypracovat, ale nedostanete plnohodnotný obsah bez interpretace a kontextu, který vám dá Lumina konzultant.  

Doporučujeme objednat portrét + interpretaci s konzultantem. Je potřeba se dívat na kontext vaši role/situace. Zároveň nejzajímavější na celém portrétu je kombinace 24 kvalit ve 3 vašich osobnostech. Dozvíte se klíčové talenty, skryté poklady, kvality, které "natahujete", avšak jimi přirozeně nedisponujete, a paradoxy vašeho chování.

Lumina konzultant Vám pomůže se zorientovat, pochopit, vysvětlit a poté nastavit osobní rozvoj s cílem využít informace o vás do praxe.


5. Co získám díky Lumina Spark? 

sebepoznání (vyplnění dotazníku) na základě nejmodernější psychometriky, která neškatulkuje

indiviualizovaný rozvoj

6. Pro koho je portrét vhodný?

Pro lidi, kteří se rádi posouvají, jsou ambiciózní a chtějí být úspěšní.

Pro lídry, kteří chtějí vědět, jak dobře vést sebe a svůj tým.

Pro podnikatele, kteří mají své plány a cíle, kterých chtějí dosáhnout efektivní a co nejpřímější cestou.

Pro žena na RD/MD, které se chtějí vracet do práce/začít s podnikáním.